Ezt közvetíted a környezeted felé az öltözködéssel - Csalár Bence divatszakértő elárulja, mit hogyan befolyásol a ruhád

A divatszakértő szerint a ruha nem egy vászondarab, hanem a második bőröd. Többek közt a hangulatodra és az önbizalmadra is hat.

Csalár Bence Divat&Te Újrakeretezve előadása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Csalár Bence nevét nemcsak a szakma, hanem már szinte az egész ország ismeri. A divatszakértő most egy újabb izgalmas projekttel készült: Divat&Te Újrakeretezve című előadása sok fontos dologra világít rá, olyanokra, amik mindenki számára hasznosak lehetnek a hétköznapokban is.

A szakértő május 7-én a MOM Kulturális Központban számos, az embereket befolyásoló tényezőre mutat rá a fenntarthatóság, önismeret, stílus és divat mentén. 

Csalár Bence divatszakértő

Csalár Bence Balassagyarmaton született, később a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatta tanulmányait kommunikáció és médiatudomány szakon. Már gimnazista korában több alkalommal publikált a szülővárosához köthető lapokban, majd 2010-ben kezdett gyakornokként dolgozni a divatszakmában Simonovics Ildikó divattörténész mellett a Street Fashion Budapest című projektben, a Kiscelli Múzeum szervezésében.

MOMkult-story-1920x1080-04.png
Fotó: MOMkult

2012-ben indította el saját blogját, illetve több nemzetközi divatlapnak is írt. Azóta nemcsak divatújságíróként, divatszakértőként, egyetemi oktatóként, előadóként tevékenykedik, hanem saját vállalkozást alapított, rendszeresen publikál, és három saját könyve is megjelent. Egyfajta missziónak is tekinti a fenntartható és magyar divat népszerűsítését.

Színfalak mögött - A magyar divat című könyvét 2020-ban adta ki, melyben az elmúlt húsz év legmeghatározóbb magyar divatmárkáit, megmozdulásait, valamint kreatív szakembereit mutatta be a hazai divat és kultúra vonatkozásában.

A kezdeti divattörténeti áttekintést követően exkluzívan mutatta be a dizájnerszféra műhelyeit, a kreációk születését és az alkotókban rejlő érzéseket, tele izgalmas és eddig még sosem hallott történetekkel sikerekről, világsztárokról, valamint elhivatottságról is írt. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Második, A fenntartható divat kézikönyve című műve a fenntarthatóságot, az ökotudatosságot járja körül. Mélyreható kutatás, újságcikkek, elemzések, tervezőkkel, szakértőkkel folytatott személyes beszélgetésekkel. A divatvilágból összegyűjtött sztorik, interjúk, ökotudatos tervezőket és közéleti hírességeket bemutató portrék mellett a könyvben hosszú és hasznos listáját találod azoknak a praktikáknak, amelyekkel te is könnyen eligazodsz a divat ezen területén, és amiknek köszönhetően megfontolt vásárló, tudatos divatfogyasztó lehetsz

Harmadik, 2023-as könyve a Stílustérkép az önismeretre fókuszál, arra, hogy legyen szó egy fenntarthatóbb gardróbról, tudatos öltözködésről vagy önmagunk mélyebb megismeréséről, ez minden területen rendkívül fontos. Ha az ember hajlandó egy kis önvizsgálatot tartani, akkor jobban fog kötődni a ruháidhoz, az ezekkel kapcsolatos érzések pedig befolyásolhatják az önbecsülést, a mentális egészséget és jólétet. 

MOMkult-poszt-1080x1080-02.png
Fotó: MOMkult

Divat&Te Újrakeretezve

A fentebb említett könyvek szolgálnak új, Divat&Te - Újrakeretezve című estjének alapjául is. Előadásában illeszkedési pontokat kínál a divatban való eligazodáshoz, illetve rávilágít arra, hogy az ember milyen kommunikációt folytat a külvilág felé pusztán az öltözködésével. Tézise, hogy az, aki ruhákat vásárol, illetve egyszerűen reggelente felöltözik, azzal résztvevőjévé válik a divatiparnak.

Fontosnak tartja annak megértését, hogy a ruha nem egy elkülönült vászondarab, hanem az ember második bőre - ezért lényegesnek kell lennie a megfelelő darabok kiválasztásának, egymáshoz illesztésének, a belső értékek szerinti viselésnek. Az előadó öniróniával, személyes és szakmai történeteivel szórakoztató formában tárja a közönség elé, hogy az öltözködés és a divat milyen segítséget adhat az életben való boldoguláshoz, miként lehet önkifejezési mód egy eszköze. A ruhák megváltoztathatják az ember hangulatát, reprezentálhatja, hogy miként gondolkozik a világról, hogy viselkedik a környezetével, illetve a saját testével.

Az előadásra ide kattintva vásárolhatsz jegyet.

Miért csak 38-as méret felett lehet valaki valódi nő? Csalár Bence divatszakértővel beszélgettünk

A Femina Dilemma podcastjében a testpozitivitásról és a testünkhöz való hozzáállásról beszélgettünk.

Elolvasom

(Képek: MOMKult.)

Ezt is szeretjük